אהבתם? פרגנו לחברים...גביע הפדרציה בטניס לנשים ינחת שוב באילת


כך הודיע ארגון ה -ITF לנציגי איגוד הטניס הישראלים

לאחר אירוח ראשון מוצלח של גביע הפדרציה בטניס לנשים, באילת, בחודש פברואר השנה, הודיע ארגון ה -ITF לנציגי איגוד הטניס הישראלים, כי בקשתה של ישראל לארח בשנית את טורניר הפדרציה באילת נתקבלה. באיגוד מציינים, כי תהיה זו הפעם הראשונה בה תארח מדינה פעמיים ברציפות את הבית האירופאי אפריקני. התחרות צפויה להתקיים בתחילת חודש פברואר 2012.

ליאור מור - קפטן הנבחרת, הגיב בשמחה לחדשות: "אני מאוד שמח לשמוע שנארח שוב כאן בארץ. מגיע שאפו לאיגוד הטניס, לעיריית אילת, לספונסרים ולכל מי שידו הייתה בארגון אירוע ברמה בינלאומית. מהבחינה המקצועית לא יכולנו לבקש יותר מזה. לשחק שוב מול קהל ביתי עם הנבחרת הבוגרת שלנו. אני מאמין שנשתמש בביתיות ונוציא את המקסימום, ואין לי ספק שהארגון יהיה טוב לפחות כמו בפעם שעברה. מעל לכל, אני מאמין ומקווה שכל חובבי הטניס יגיעו לעודד ולתמוך בנו".

כזכור, בפברואר 2011, ארחה העיר אילת לראשונה את גביע הפדרציה בטניס לנשים, במסגרת הבית האזורי האירופאי הבכיר. בין הנבחרות שהגיעו לישראל: אוסטריה, פולין, סלובניה, שוויץ, הולנד, רומניה, בריטניה, הונגריה, בלארוס, קרואטיה, בולגריה, לטביה, יוון ולוקסמבורג. את הנבחרת של ישראל הובילה כמובן, שחר פאר, איתה התחרו המדורגת הראשונה בעולם הדנית - קרוליין ווזניאקי ושחקניות טופ 10 נוספות, הבלארוסית ויקטוריה אזרנקה והפולניה אגניישקה רדוואנסקה. באיגוד הישראלי לטניס הודיעו אז כמו היום בהתרגשות, כי פדרציית הטניס העולמית (ITF) ממשיכה להביע את אמונה בישראל כמעצמת טניס מן השורה הראשונה. יו"ר האיגוד - מיכאל קליין: "זוהי הוכחה נוספת לכך שה-ITF מעריך את יכולת איגוד הטניס הישראלי באירוח תחרויות בינלאומיות".

כידוע נערכה העיר אילת בקדחתנות לקראת האירוח ששם את העיר אילת על מפת הספורט הבינלאומי. 2.7 מיליון ₪ במימון קרן המשחקים של הטוטו ועיריית אילת הושקעו במגרשי הטניס העירוניים. במסגרת העבודות הוצבו טריבונות בכל המגרשים כולל מושבים חדשים עליהם מתנוסס השם – EILAT, כל הגדרות במתחם הוחלפו, המגרשים נצבעו וסומנו בהתאם לתקן, הוצבו מלתחות ושירותים, חדרי ספח, משרדים, הוחלפה התאורה, הותקנה מערכת כריזה ועוד. לצד עבודות אלה הונגש כל המתחם לנכים מהחנייה ועד למגרשים עצמם. כחלק מהעבודות הוגדל היציע המרכזי מ – 400 מושבים ל – 700 מושבים קבועים, בנוסף לטובת התחרות מוקם יציע פריק מול היציע הקבוע המכיל 500 מושבים ועוד 500 מושבים בחמשת המגרשים הנוספים. סה"כ במתחם הטניס היו 1,700 מושבים לטובת התחרות, אותם פקדו כ – 2,500 אוהדים, מידי יום.

"אירוח אליפויות אירופה ממקם את אילת במפת הספורט הבינלאומית כחלק מתוכנית אסטרטגית לקידום ועידוד התיירות בעיר וכחלק מתוכנית המיצוב והמיתוג החדשה של העיר". ציין אלי לנקרי – סגן ומ"מ ראש העירייה והוסיף: "אירוח האליפויות מאפשר לנו לשדרג את מתקני הספורט ברחבי העיר בסיוע קרן המתקנים של הטוטו, שדרוג שילווה אותנו שנים רבות ויאפשר לנו להמשיך ולארח אליפויות מכל העולם". על האירוח השני של גביע הפדרציה בטניס ציין לנקרי: "הבחירה באילת בפעם השנייה ברציפות הינה הצבעת אמון של איגוד הטניס האירופאי בעיר אילת ומהווה עוד הוכחה ליכולת של העיר לארח אליפויות ותחרויות ספורט בינלאומיות חשובות".

בהקשר זה ראוי לציין, כי מלבד גביע הפדרציה, שיתקיים כאמור זו השנייה, ארחה העיר אילת בחודש האחרון גם את אליפות אירופה במים פתוחים במסגרתה התחרו שחיינים מ – 22 מדינות, עוד תארח העיר, בסוף השנה את תחרות הפורמולה 3 הכוללת מרוץ דריפטינג, בו ישתתפו נהגים מקצועיים מאירופה, מופעי פריסטייל ומקצים לנשים וגברים, ואת מרוץ חצי מרתון מדברי בינלאומי שיתקיים לראשונה בישראל. בשנת 2012 תארח את אליפות אירופה בטריאתלון, אליפות העולם בהרמת משקולות עד גיל 20, אליפות אירופה בשחמט והיד עוד נטויה.

(הודעת דוברת עיריית אילת - מספר 225)התמונות של גביע הפדרציה בטניס לנשים ינחת שוב באילת

  • מגרש הטניס באילת

בתי עסק דומים (מהתחום):