אהבתם? פרגנו לחברים...טקס מצטיינים בבית ספר אלמוג


הטקס על שם אמונה ריצ'מן ז"ל

כמידי שנה גם השנה התקיים בבית הספר היסודי "אלמוג" בניהולה של בטי סימלמיץ, טקס המצטיינים השנתי ע"ש אמונה ריצ'מן ז"ל.

בטקס מרגש שהתקיים בבית הספר, במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מנהלת אגף החינוך –מירי קופיטו ובהשתתפות כל תלמידי בית הספר, הורי התלמידים המצטיינים, בני משפחת ריצ'מן ומכובדים נוספים, הציגו תלמידי בית הספר קווים לדמותה של אמונה ריצ'מן ז"ל. מקהלת בית הספר בניצוחה של המורה למוסיקה עינת לוי, הנעימה בשירים ולהקת המחול בהדרכתה של רויטל אלמליח ריגשה את הקהל בריקוד מרגש. בטקס, הוענקו פרסים לתלמידים מצטיינים. הפרס לתלמידים המצטיינים הוא ספר שנבחר על ידי מחנכת הכיתה ובו הקדשה אישית על תחום ההצטיינות. לאחר הטקס קיים ראש העירייה שיח עם התלמידים המצטיינים.

אמה של אמונה ז"ל - רות ריצ'מן החליטה להנציח את זכר בתה באמצעות רכישת ספרים לספריית בית הספר ומזה 40 שנים תורמת סך של כ-1,000$ בכל שנה לרכישת הספרים. כל הספרים למצטיינים נרכשו מכספי התרומה של הגב' ריצ'מן. יתרת התרומה משמשת, כאמור לרכישת ספרים להעשרת ספריית בית הספר. השנה, העניקה מנהלת ביה"ס לגב' ריצ'מן, בשם הצוות, ההורים והתלמידים, תעודה מיוחדת על רישום בספר הזהב של הקרן הקיימת לישראל, כתודה והוקרה על תרומת המשפחה לאורך השנים.

אמונה נולדה בארה"ב ונקראה בשם ורה. ימי ילדותה ונעוריה עברו עליה כנערה אמריקאית לכל דבר. לאחר מלחמת ששת הימים הגיעה לארץ כשהיא כבר סטודנטית לחינוך. ורה רצתה לעבוד עם ילדים, לתת ולהעניק. בארץ הוזמנה להתארח בביתה של משפחת תישבי, משפחה שהכירה את הוריה ויצרה עמם קשר חברי עמוק וחם. בואה של ורה שינה אותה, היא הרגישה כיצד היא נקשרת בעבותות של אהבה לארץ ישראל, ורה החליטה לשנות את שמה לאמונה. היא האמינה בארץ ובאנשים שבה, האמינה בעתיד, האמינה ביכולת שלה לתרום.

במסגרת ביקורה בישראל, הגיעה אמונה לאילת. היא התאהבה במקום, הרי אדום המשנים צבעם, המפרץ הכחול המלטף את החול הזהוב שבו את ליבה, הם קראו ואמרו לה, כי הגיעה הביתה. תפילה עלתה בליבה, מי ייתן שהחול , הים, השקיעות והזריחות לא ייתמו לעולם.

חדורת תקווה ואמונה חזרה אמונה לארה"ב. מטרתה לסיים את לימודיה, לחזור לארץ, להשתקע באילת ולעבוד כמורה. חלום זה לא התממש. אמונה נהרגה בתאונת דרכים כשהיא בת 25. כה קרובה הייתה להשיג את מטרתה אך אליה לא הגיעה, חופי מולדת חיכו לה אך נשארו הגעגועים בלבד.

לזכרה של בתם החליטו הוריה להקים "בית תלמיד" בבית הספר הראשון בעיר, בית-ספר "אלמוג". לימים הפך "בית התלמיד" לספריית בית הספר הקרויה של שם אמונה ריצ'מן ז"ל. באדיבותה של משפחת ריצ'מן מוענקת, כאמור כל שנה תרומה כספית- קודש לרכישת ספרים לבית-הספר.

רצ"ב תמונות מהטקס: הגב' רות רי'צמן – אמה של אמונה ז"ל, נכדתה, מנהלת בית הספר מנהלת אגף החינוך וראש העירייה. התלמידים המצטיינים וריקוד.

(הודעת דוברת עיריית אילת - מספר 2012/5)התמונות של טקס מצטיינים בבית ספר אלמוג

  • טקס מצטיינים בבית ספר אלמוג אילת

בתי עסק דומים (מהתחום):